Opinie ekspertów Sunrise System - Pozycjonowanie i hosting


O czym warto pamiętać według opinii Sunrise System?

Czym jest hosting?

Posiadanie strony internetowej to konieczność, z której nie mogą zrezygnować żadne, pragnące się rozwijać, firmy. Własny serwis pomaga zwiększyć przewagę nad konkurencją i w efekcie pomnożyć zyski. Internet nie jest już zatem ciekawym dodatkiem do biznesu, ale narzędziem umożliwiającym jego prawidłowe funkcjonowanie.
Aby jednak móc w ogóle zaistnieć w sieci, jest nam niezbędny kawałek wirtualnej przestrzeni, miejsce dla naszej strony internetowej, oferowane przez profesjonalne firmy hostingowe.
Hosting polega na udostępnianiu przez usługodawcę części zasobów swojej serwerowni. Jego zadaniem jest także opieka nad poprawnym działaniem serwerów oraz zapewnienie im stałego połączenia z Internetem.

Hosting, a pozycjonowanie

Pozycjonowanie jest formą promocji w Internecie, na której skuteczność składa się bardzo wiele czynników. Nie ulega wątpliwości, że dobrze dobrany hosting może wspomóc działania pozycjonerskie, należy jednak pamiętać, że nie jest on ich kluczowym czynnikiem.

O czym pamiętać wybierając hosting?

Wybierając hosting należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które w przyszłości mogą pozytywnie wpłynąć na proces pozycjonowania strony internetowej.
Według wielu opinii przede wszystkim nie należy kierować się ceną. Oprócz profesjonalnych usług na rynku często oferowany jest hosting, którego cechą charakterystyczną są wyjątkowo niskie ceny, korespondujące z bardzo niską jakością. Musimy pamiętać, że utrzymanie niezawodnej oraz sprawnej infrastruktury wiąże się z wydatkami. Na koszty hostingu składają się między innymi: utrzymanie serwerów oraz łączy do największych operatorów, jak również obsługa programistyczna i administratorska. Profesjonalny hosting to także gwarancja bezpieczeństwa oraz ciągłości usługi.
Jednak jak potwierdzają liczne opinie bardzo dużo firm hostingowych w naszym kraju oferuje wręcz amatorskie usługi, które nie tylko nie pomogą w pozycjonowaniu strony internetowej, ale również mogą narazić klienta na znaczne straty. Wybierając usługę w nierzetelnej firmie o bardzo słabej renomie, warto mieć na uwadze, że często nie dysponują one własnymi serwerami, tylko na zasadzie wykupu praw resellerskich, korzystają z tych ogólnodostępnych, często bardzo obciążonych.

Korzystanie z hostingu niskiej jakości może wiązać się także z utratą danych, spowodowaną zamknięciem działalności, co wbrew pozorom zdarza się stosunkowo często. Mając na uwadze zarówno poprawne funkcjonowanie strony, jak również pozycjonowanie stron, warto wystrzegać się różnego rodzaju podejrzanych okazji na zakup hostingu gdyż utrudnienia wynikające z jego funkcjonowania mogą się negatywnie odbić na tym jakie opinie wyrobią sobie o nas potencjalni klienci.

Parametry hostingu sprzyjające pozycjonowaniu

Wybierając najlepszy hosting pod pozycjonowanie, warto również zwrócić uwagę na jego parametry, które często odgrywają znacznie większą rolę, niż gigabajty przestrzeni dyskowej.

Geolokalizacja serwera - to bardzo istotny czynnik, zarówno z punktu widzenia przyszłych użytkowników strony internetowej, jak również robotów wyszukiwarek, decydujących o jej pozycjach w procesie pozycjonowania serwisu. Najpierw należy określić, w jakim kraju nasza strona będzie najczęściej odwiedzana. Jeśli docelową grupę użytkowników tworzą mieszkańcy Polski, warto by serwer również znajdował się w Polsce. Stosunkowo niewielka odległość od serwera zazwyczaj wiąże się z większą wydajnością oraz szybkością ładowania się strony. Pozycjonowane witryny z krajowymi serwerami są także lepiej postrzegane przez roboty wyszukiwarek, które mogą szybciej po nich przemierzać. Dodatkowo, serwis przyjazny użytkownikom, a więc również szybciej się ładujący, jest promowany wyższymi pozycjami w rankingach wyszukiwarek.

Transfer danych - jest to parametr określający maksymalną liczbę danych, która może być przez użytkowników pobrana z serwera, bądź na niego wysłana, wyrażany najczęściej w gigabajtach na miesiąc lub rok. Na początku warto zatem określić jak duża będzie strona oraz ile ważą poszczególne jej elementy, które można pobrać. Wiedza ta pozwoli na dobór najlepszej oferty. Warto przy tym pamiętać, że po przekroczeniu ustalonego limitu nasza strona przestanie działać, ale w przypadku gdyby tak się miało stać, istnieje możliwość dokupienia niezbędnego transferu.
Parametr ten jest szczególnie istotny przy pozycjonowaniu strony. Wiąże się to z dwoma czynnikami. Po pierwsze roboty wyszukiwarek korzystają z transferu przemierzając naszą stronę, a w przypadku zbyt niskiej wartości mogą jej poprawnie nie zaindeksować. Dłuższy brak transferu może się natomiast wiązać z całkowitym wyindeksowaniem witryny, co spowoduje spadek wypracowanych już pozycji.

Pliki .htaccess i moduł mod_rewrite - ich obecność ma pozytywny wpływ na wyniki osiągane przez pozycjonujące się witryny. Umożliwiają one uruchomienie tak zwanych przyjaznych linków, które według powszechnych opinii są lepiej postrzegane przez roboty wyszukiwarek, niż ich długie, wieloparametrowe odpowiedniki.

Mając na uwadze powyższe założenia łatwiej będzie wybrać usługę, która w pełni sprosta naszym oczekiwaniom, a w przyszłości, wspomoże również proces pozycjonowania.

Więcej na https://www.sunrisesystem.pl/oferta.html.

Zobacz również wizytówki Sunrise System na Ravelia.com i Yelp.pl.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami:

Siedziba główna - Sunrise System sp. z o.o.
Budynek Andersia Tower XVIII p.
Plac Andersa 3
61-894 Poznań
Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe
firmy Sunrise System sp. z o.o.
Biurowiec DELTA
ul. Towarowa 35
61-896 Poznań